16 Aralık 2017 - Bursiyer Sohbetleri Aralık Programı

Burs desteğinde bulunduğumuz üniversite öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz İSOV Bursiyer Sohbetleri Programının Aralık ayı söyleşisine İSO Meclis Üyesi Nejat Saldanlı’yı konuk ettik.

Bursiyerlerimizin büyük ilgi gösterdiği sohbette Nejat bey faaliyet gösterdiği sektör hakkında geniş bilgiler verdi. Bilgisayar ve yazılım teknolojilerinin geçmişi ve bugünü için örneklerle bilgiler vererek gelecekte sektörün nasıl şekilleneceği hakkında da kendi görüşü yanında çeşitli görüşleri gençlerle paylaştı.

Eğitim hayatını ve meslek seçimini etkileyen faktörleri anekdotlarla anlatan Nejat bey, gençlere seçecekleri meslekte başarılı olmalarını sağlayacak en önemli faktörün o işi severek yapmak olduğunu söyledi. Nejat bey, yaklaşık iki buçuk saat süren sohbete katılan İSOV Bursiyerlerini Casper ve Logosoft firmalarına davet etti ve staj, istihdam konularında destek olacağı sözünü verdi.

Bursiyerlerimizle sohbet eden ve sabırla onların sorularını yanıtlayan Sayın Nejat Saldanlı’ya İSOV Yönetim Kurulu olarak gençler adına sonsuz teşekkür ederiz.