25 Mart 2017 - Sevda Arıkan ile Bursiyer Sohbetleri

İstanbul Sanayi Odası Vakfı bursiyerleri ile Sayın Sevda Arıkan’ı 25 Mart 2017 Cumartesi günü bir araya getirdik.

Vakfımızın bursiyerlerinin katıldığı sohbette Sevda hanım gençlerle bir saat kadar sohbet etti ve onlara çok faydalı önerilerde bulundu. Henüz inavasyon ve girişimcilik kelimeleri hayatımıza girmeden ülkemizde birçok yenilik gerçekleştiren Sevda hanım, gençlere kimya endüstrisindeki çalışmalarından bahsetti. Yenilikçi ve girişimci düşünce biçimine sahip olmalarını bursiyerlerimize önererek işe alımlarda ve işyerindeki başarıda bu iki faktörün çok önemli olduğunu vurguladı.

Sevda hanım, firması Uzay Kimya’nın ülkemizde ilk olarak üretmeye başladığı ürünlerden örneklerde sergileyerek kadınların tasarım gücüne atıfta bulundu. Kadınların ürün alım tercihinde erkeklerden fazla rol aldıklarını vurgulayarak bu nedenle tasarımda da kadınların ön plana çıkmaları gerektiğini, kadın gözü ve tercih sebeplerini dikkate almanın satış stratejisinde başarı getirdiğinin ispatlandığını belirtti.

Sevda hanımın konuşmasını büyük ilgiyle dinleyen gençler programın bitiminde kendisi ile birebir konuşma fırsatı yakalamak için uzun süre beklediler.

Bursiyerlerimizle sohbet eden ve sabırla onların sorularını yanıtlayan Sayın Sevda Arıkan’a gençler adına sonsuz teşekkür ederiz.