23 Şubat 2019 - Süleyman Orakçıoğlu ile Bursiyer Sohbetleri

2019 yılının ilk sohbet programında başarılı iş insanı Sayın Süleyman Orakçıoğlu’nu 23 Şubat Cumartesi günü misafir ettik.

Girişimcilik konusunda ülkemizi birçok kez mecrada temsil eden, bu konuda aldığı ödüllerle Türkiye de öncü olan Süleyman Orakçıoğlu, bursiyerlerimizle iş hayatının incelikleri hakkında konuştu.

Edindiği tecrübeleri gençlerle paylaşan Orakçıoğlu gerçek girişimci, yaşadığı her türlü olumsuzluğa rağmen tekrar deneme cesaretini gösterebilendir dedi. İş hayatında karşılaştığı zorlukları örnek vererek gençlere “çırağı olmadığınız işin ustası olamazsınız” deyimini akıllarından çıkartmamalarını söyledi. İş hayatındaki başarısının sırrın “takip, takip, takip” olarak açıklayarak bittiğinden emin olmadığınız iş bilin ki hiç yapılmamıştır dedi.

Girişimcilik konusunda bursiyerlerimize cesur olmalarını, risk almalarını ve eğer kararlılarsa asla vazgeçmemelerini söyledi. Bir girişimcinin yapacağı işte önem vermesi gereken konuları önce pazarlama sonra iletişim gücü ve vizyon sahibi olmak şeklinde sıraladı.

Bursiyerlerimize sorular yönelterek onlardan gelen cevaplara göre bilgi paylaşan Orakçıoğlu, vizyonun kelime anlamını “planlanmış hayaller” olduğunu vurguladı.

Birçok örnek ile tecrübelerini aktararak gençlere yaptıkları işte farklılaşmak isterken acayipleşmemek, sadeleşmek isterken de basitleşmemek gerektiğini hep hatırlamalarını söyledi.

Sayın Süleyman Orakçıoğlu’na samimi sohbeti ve bursiyerlerimize sağladığı katkılar dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz.