Şehit Büyükelçi Galip Balkar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tekstil Meslek Lisesi 1937 yılında eğitim hayatına başlamış ancak bugün sahip olduğu binaya İstanbul Sanayi Odasının katkılarıyla 1968 yılında taşınmıştır. Okul, Ülke sanayisine ve tekstil sektörüne nitelikli teknik eleman yetiştirme konusunda çok önemli hizmetler verme görevini başarı ile yerine getirmektedir.

Bugün tekstil sektörünün ülkemizdeki yerine baktığımızda, okulumuz mezunlarının çok önemli görevler icra etmekte olduğunu büyük bir onur ve kıvançla görmekteyiz.

Sektörün en köklü eğitim kurumu olarak kabul edilen okul, son yıllarda tekstil sektöründe süratle gelişen teknoloji karşısında, Milli Eğitim Bakanlığının desteğine rağmen çağın gerisinde kalmıştır. Okul - sanayi işbirliğinin ve nitelikli işgücü kaynağı sağlayan meslek liselerine verilmesi gereken sektör desteğinin büyük önem arz ettiğinin bilinciyle İSO Meslek Komiteleriyle birlikte birçok faaliyet gerçekleştirdik. Çalışmalarımızla okulun UMEM(Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Merkezleri) Projesi kapsamına alınmasını sağladık. Bu proje kapsamında okula yeni laboratuvarlar, atölyeler kuruldu. Bu alanlarda öğrencilerin Eğitim görmesi dışında sektöre yönelik birçok sertifikalı Mesleki Eğitim kursları düzenlenmektedir.

Okulun web sayfasına gitmek için tıklayınız