• Telefon: 0212 293 5418
  • Email: isov@isov.org.tr

İSOV Dİnçkök Meslekİ ve Teknİk Anadolu Lİsesİ

İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 2002 yılında İstanbul Valiliği ile Vakfımız arasında imzalanan protokol ile inşa edilerek Milli Eğitime bağışladığımız İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi bünyesinde yer almaktadır.

Tüm sanayi sektörlerine hizmet vermek amacıyla tercih edilen eğitim alanları elektrik-elektronik ve otomasyon sistemlerine 2013 yılında yenilenebilir enerji sistemleri alanı da eklenmiştir.

Okulda, Vakfımız ve İSO üyesi firmaların kurduğu atölye ve laboratuvarlarda öğrencilere son teknolojiye uygun teknik eğitim verilmektedir. Bu atölye ve laboratuvarlar teknolojik gelişmelere paralel olarak geliştirilmekte ve güncellenmektedir.

Teknoloji, robotik sistemler, mekatronik, bilgisayar, iletişim, teknik yabancı dil bilgilerine sahip, çağın teknolojisini yakalamış nitelikli ara eleman yetiştirme misyonunu üstlenebilecek altyapı ve teknolojide özellikleri taşıyan okul Türkiye’de örnek gösterilmektedir. İSOV okulu olarak farklılığını başarılarla kanıtlamıştır.

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca İstanbul’da Türkiye dışında 7 ülkenin üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı Uluslararası Robot Yarışmasında Vakfımızın sponsorluğuyla okul takımı 1.lik başarısı elde etmiştir. Bu büyük başarıyı elde eden takımda yer alan öğrenci ve öğretmenlere Vakfımızca çeşitli ödüller verilmiştir.

Okulun başarı grafiğinin sürekli yükselmesi Vakfımızın maddi ve manevi desteğini devam ettirmesiyle mümkün olmaktadır. 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Okula olan talebin artmasıyla mevcut yapı yeterli gelmemeye başlamıştır. Bu nedenle Vakfımız tarafından yeni bilgisayar laboratuvarları kurulmuş ve yeni derslikler teşrif edilmiştir.

Birçok konuda diğer meslek liselerinden öne çıkan okulun öğrencilerini eğitimini aldıkları meslekleri hakkında bilgi edinmelerini, sektörde yer alan firmaları yakından tanımalarını ve teknolojik gelişmeler ile istihdam olanaklarını öğrenebilmeleri amacıyla Okul-Sektör Buluşma Günleri düzenlenmiştir. Elektrik-elektronik, otomasyon sistemleri, mekatronik ve robotik teknolojiler konularında sadece Türkiye değil dünya çapında üretim yapan ve sektörünün öncüsü olan İSO üyesi firmaların katılımıyla düzenlenen buluşma günleri, bu firmaların da okulu yakından tanımasını sağlamıştır.