• Telefon: 0212 293 5418
  • Email: isov@isov.org.tr

Hakkımızda

İSOV'a Hoş Geldİnİz

Vakfımız, 21 Mart 1994 tarihinde İstanbul Sanayicisinin bilgi, tecrübe ve iş yeteneklerinden yararlanarak, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünü artırmak ve sektörel gelişimi desteklemek amacıyla İstanbul Sanayi Odası üyeleri tarafından kurulmuştur.

Ülkemiz için büyük avantaj olan genç ve dinamik nüfusumuzun, sürdürülebilir kalkınmada ve toplumsal refahın artmasında büyük rolü olduğunun bilinciyle 1.000+ başarılı öğrenciye karşılıksız burs desteği veriyoruz. Bu günü dünden okumanın ve değişimin merkezinde olmanın öneminin farkındalığıyla Burs Yönetimini bir veritabanı üzerinden çağın gereklerine uygun, her tür koşulda aksamadan işleyen bir Dijital Burs Sistemi üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Sanayi üretimini kapsayan konular, özellikle mesleki eğitim ve sanayi işbirliğini öngören çalışmalar, bizim için içerik oluşturmaktadır. Bu kapsamda yüksek oranda mühendislik fakültesi öğrencisi olan bursiyerlerimiz için düzenlediğimiz eğitim faaliyetleri; duayen sanayicilerle buluşma, üyelerimizin desteği ile sektörlerin tanıtıldığı webinarlar, fiziksel gerçekleştirdiğimiz işletme gezileri, kişisel gelişim eğitimleri, deneyim paylaşım webinarları, mentorluk ve gönüllülük çalışmaları ile geleceğimizin teminatı gençlere katkı sağlıyoruz. Aldıkları eğitimle ilgili endüstri stajı imkanıyla da gelişimlerinde fark yaratmaları için onları destekliyoruz.

Eğitimlerle ilgili faaliyetlerimizin yanı sıra dünyada ve ülkemizde yaşanan felaketler, doğal afetler vb durumlarda İstanbul Sanayicisi adına sağladığımız ayni ve nakdi yardımlarla devletimize destek oluyoruz.

Yönetim politikalarımıza uygun, kuruluş amaçlarımıza hizmet eden projeler için sürdürülebilir kaynak yaratma süreçlerimiz devam etmektedir. Üyelerimizin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi ülkemiz genelinde yaygınlaştırarak, toplumsal kalkınmaya ve ülkemizin bu yöndeki gelişimine katkı sağlamayı güvenilir ve şeffaf yönetim anlayışıyla sürdüreceğiz.