17 Kasım 2018 - Bursiyer Sohbetleri Start Aldı

İstanbul Sanayi Odası Vakfı olarak, bursiyerlerimize eğitimini aldıkları meslekle ilgili daha çok teknik bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenliyoruz.

İSOV Bursiyer Sohbetleri programımızda her ayın 3.cumartesi günü bir sanayi, girişimci yada konusunda uzman isimleri misafir ediyor ve bursiyerlerimizle sohbet ortamında bir araya getiriyoruz.

Bu yıl ilk sohbet programımızı 17 Kasım 2018 Cumartesi günü gerçekleştirdik. Saat 10:00 da Odakule binamızda gerçekleşen buluşmamızda kahvaltı ikramımızdan sonra artık iş hayatına atılmış eski bursiyerlerimiz yeni aramıza katılan bursiyerlere Vakfımız hakkında kısa bilgi paylaşarak ve deneyimlerini paylaştılar. Akabinde bu yıl başlattığımız “Staj Projesi” hakkında bilgi sunumu yapıldı. Son olarak da iş dünyasının duayenlerinden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Kurucu Başkanı, 32 yıllık sanayici Sayın Okan Oğuz’un sohbeti gerçekleşti.

Okan bey, aldığı eğitimler ve bugüne kadarki iş yaşamında yaptığı tercihleri anlattı. Bursiyerlerimizden gelen sorulara içtenlikle cevap vererek onlara tecrübelerini aktardı ve tavsiyelerde bulundu. Okan bey, bursiyerlerimize cesur olmalarını, girişimci düşünmelerini ve kendilerine güvenmelerini söyledi. İstanbul Sanayi Odası Vakfı olarak onları geleceğin sanayicileri olarak gördüklerini ve verdikleri önemi anlattı.

Okan beyin konuşmasından sonra bursiyerlerimiz merak ettiklerini Okan beye sorarak bilgi aldılar. Sayın Okan Oğuz’a samimi sohbeti ve bursiyerlerimize sağladığı katkılar dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz.