• Telefon: 0212 293 5418
  • Email: isov@isov.org.tr

Hakkımızda

İSOV'a Hoş Geldİnİz

Vakfımız, 21 Mart 1994 tarihinde Ülkemizin eğitim ve sosyal alanlarındaki sorunlarının çözümüne destek olmak için, İstanbul Sanayi Odası üyeleri tarafından kurulmuştur.

İstanbul Sanayicisinin bilgi, tecrübe ve iş yeteneklerinden yararlanarak, Ülkemizin kültürel, bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktayız. Sanayi üretimini kapsayan konularda özellikle mesleki eğitim ve sanayi işbirliğini öngören çalışmalara büyük önem veriyoruz.

Ülkemiz için büyük avantaj olan genç ve dinamik nüfusumuzun, sürdürülebilir kalkınmada ve toplumsal refahın artmasında büyük rolü olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda başarılı öğrencilere burs desteği veriyor, aldıkları eğitimle ilgili endüstri stajı imkanı sunuyor, düzenlediğimiz sosyal ve kültürel faaliyetlerle gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Eğitimlerle ilgili faaliyetlerimizin yanı sıra dünyada ve ülkemizde yaşanan felaketler, doğal afetler gibi durumlarda İstanbul Sanayicisi adına sağladığımız ayni ve nakdi yardımlarla devletimize destek oluyoruz.

Vakfımız, üyelerinin destekleriyle gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübeyi ülkemiz genelinde yaygınlaştırarak, toplumsal kalkınmaya ve ülkemizin bu yöndeki gelişimine katkı sağlamaya devam etmektedir.